CSYO Roster



2017-2018 CSYO ROSTER


Violin 1
1. Caroline Smoak, Concertmaster
    Gabija Zilinskaite, Associate Concertmaster
2. Brian Zhan, Assistant Concertmaster
   Andrew DeWeese
3. Victor Chu
    Patrick Negus
4. Elise Bloom
     Jennifer Fan
5. Martha Grace Jackson
      Irene Park
6. Tiffany Zhou
    Anna Wei
7. Harin Lim
    Lily Zheng
8. Carol Yun
    Daniel Clarkson
9. Elena Jacoby
    Soorya Vasan

Violin 2
1. Hayastan Hensley, Principal
    Sarah Austin, Assistant Principal
2.  Audrey Lin
    Nate Lambert
3.  AJ Canby
    Evelyn Glukhoman
4.  Anna Norris
    Ruth Shumway
5. Camille Simonds
   Zhenni Xu
6. Julia Chandler
    Akshra Paimagam
7. Sarah Kuo
    Audrey Nelson
8.  David Ai
     Rebekah Kim   
9.  Kyung-Ah Hwang
    Vitaly Glukhoman
 
Violin 2 alternates
Emily Zhao
Sriya Dhupati
Paula Bravver
Erin Tennis
Ava Tennis
Nidhi Dhupati
Janita Lynch
Yelizaveta Parouch
 
Viola
1.  Daniel Chabeda
     Katie Groenhout
2. SunwooYoon
    Joshua Charette
3. Rishi Patel
    Amy O'Hara
4. Stephanie Edwards
    Daniel Boyle
5. Marissa Berger
    Ginger Eubank
6. Eric Zhang
    Ann Marie Lawing
7.  Sahithi Korrapati
    Chooi Sang Lam
   

Cello
1. Drew Dansby, Principal
    Cass Jackson, Assistant Principal
2. Kristina Roller
    Asa Zhao
3. Maren Shawen
    Chaewon Yoon
4. Connor Frunzi
    Ryan Mitchell
5. Renzo Caceres
    SooA Choi
6. Isaac Dinsmore
   Yauheniya Shepiotkin
7. Jonathan Cornejo


Cello alternates
Timothy Spear
Katherine Ma
John Hall
 
Bass -new seating TBD
1. Ellen Garfinkle, Principal
    Kylie Johnson, Assistant Principal
2. Sophie Frain
    Cam Doherty
Flute
Jamie Lee, Principal
David Gu, section
Charles Yang- section/picc
Joy Bao-Dai
 
Flute Alternates
Abbey Roper
 
Oboe-Seating determined by repertoire
Jamison Hillian
Ellie Rasmussen
Daniel Haller
Amanda Light, section/English Horn
 
Oboe alternates
Caroline Macurda
Timothy Cho
 
Clarinet-Seating determined by repertoire
David Li
Bryan Kirk
Nicholas Edwards
 
Clarinet alternate
Matthew Sie

Bassoon
Zachary Von Cannon, Principal
Christopher Maldonado, section/contra
Zoe Maxwell, section
Caitlin Dunn, section
 
(brass alphabetically listed after principal)

Horn
Aleksandr Serbinowski, Principal
AJ Chardiet
Grace Sarris
Kurt Steelman
Matthew Warren

Trumpet
Abigail Dewey, Co-Principal
Duncan Moore, Co-Principal
Joshua Cherry
Ethan Oldham

Trombone
Gavin Kelley, Principal
Charles Knock
Andrew Kuntz
 
Tuba
Paul Ryerson
 
Tuba alternate
Nathan Kummerer
 
Harp
Connor May Kelly, Principal
Ashleigh Jones
 
Percussion
Varun Raja, Principal
Ross Jarrell
Astrid Nicole Reyes
Drew McComas
Sophia Roper





updated 4/19/18
 

Celebrating 56 years of musical excellence this season!